• Meniu

  Copyright © Variousmag.eu - Įvairenybės iš viso pasaulio

  Reklama viršuje

  Ląstelių membranų formavimasis Titane (Saturno palydove)

  Variousmag
  2020 m. vasario 13 d., ketvirtadienis Last Updated 2020-02-12T22:13:19Z
  Viena iš struktūrų, būtinų visai gyvybei Žemėje, yra ląstelių membranos, sudarytos iš lipidų. Jos nepraleidžia vandens, todėl leidžia ląstelei palaikyti kitokią cheminę sudėtį, nei jos aplinka.

  Kai kurie mokslininkai netgi teigia, kad lipidų membranos davė pradžią pirmajai gyvybei – iš jų susidarė maišeliai, kuriuose galėjo vykti vis sudėtingesnės cheminės reakcijos.

  Prieš beveik 20 metų iškelta hipotezė, kad Saturno palydove Titane irgi galėtų egzistuoti iš ląstelių sudaryta gyvybė, tik ten lipidų membranų vaidmenį turėtų atlikti azotosomos – junginiai iš azoto ir angliavandenilių, kurie nepraleidžia metano ir etano.

  Būtent šios molekulės sudaro Titano ežerus ir jūras, tad bet kokia gyvybė formuotųsi jų terpėje. Vėliau apskaičiuota, kad azotosomos, sudarytos iš akrilonitrilo molekulių, Titano sąlygomis galėtų ilgai išgyventi. Bet vien išgyventi neužtenka.

  Naujame tyrime nagrinėjama, ar akrilonitrilo arba kitokios azotosomos Titane galėtų susiformuoti. Skaitmeniniai modeliai parodė, kad jų formavimasis yra mažai tikėtinas, nes joms susidaryti reikia daug laisvos energijos.

  Iš kitos pusės, tie patys modeliai parodė, kad azotosomos gali kaip tik kenkti gyvybei, nes jos yra per daug nepralaidžios ir trukdytų ląstelei vykdyti medžiagų apykaitą su aplinka.

  Tad gali būti, kad jei gyvybė Titane egzistuoja, ji yra dar egzotiškesnė, nei manyta iki šiol – ne tik sudaryta iš kitokių cheminių junginių, bet ir iš kitokio pobūdžio struktūrų.
  Komentarai

  Tampilkan

  Naujausi įrašai

  Versijos

  +