Stebuklingas misterio Fon Burgo sugebėjimas

Header reklama

Breaking News

Stebuklingas misterio Fon Burgo sugebėjimas

Variousmag
2019 m. spalio 15 d., antradienis
XX amžiaus pradžioje Europoje kilo labai didelis susidomėjimas taip vadinamu geizingu – krištolo ar stiklo objektų stebėjimu, norint ten pamatyti iš anksto sugalvotą siužetą. Atsirado žmonių, kurie tvirtino, kad krištolas jiems atveria savo paslaptis, o jie patys gali pamatyti tai, ko negali pamatyti paprasti žmonės.

Būtent XIX ir XX amžiaus sandūroje atsirado stiklo būrėjo (geizerio) profesija – taip buvo vadinami aiškiaregiai, kurie krištoliniame ar stikliniame objekte sugebėjo pamatyti įvairias gyvenimo scenas, nusikaltimus – vagystes ir žmogžudystes. Daugelis geizerių tvirtino, kad stiklo gaminių pagalba jie gali keliauti laike ir erdvėje, matyti kitas šalis ir epochas ir netgi atskleisti nusikaltimus. Šie būrėjai pirmą kartą apie save pasiskelbė paskutiniame XIX amžiaus dešimtmetyje. Jie iš karto sulaukė klientų antplūdžio – šimtai žmonių norėjo sužinoti, kas nutiko jų artimiesiems ir kas ateityje laukia jų pačių.

Londono gyventojas Fon Burgas buvo profesionalus geizeris. Apie jo fantastinius sugebėjimus tiesiog sklido legendos. Jis padėjo policijai ištyrti nemažai bylų naudodamas savo sugebėjimus ir tada Londono gyventojai patikėjo geizingo galimybėmis.

Vieną dieną dingo garsus Londono makleris Foksuelas. Policija ėmėsi tyrimo, tačiau neaptiko jokių žmogaus pėdsakų. Po kiek laiko policija paskelbė, kad makleris, greičiausiai, išvyko su reikalais į JAV. Taip iš tiesų galėjo būti, tačiau Foksuelo žmona tuo nepatikėjo ir kreipėsi į krištolo būrėją.

Fon Burgas, žiūrėdamas į krištolo kiaušinį, pamatė Temze plaukiantį žmogaus kūną ir netgi pasakė, kada jis bus aptiktas. Dar daugiau – krištole pamatytas vaizdas leido nustatyti vietą, kur kūnas išplauks į krantą.

Kartą pas Fon Burgą atvyko viešbučio šeimininkė. Jos valdomos įstaigos viename numeryje įvyko vagystė. Vos paėmęs į rankas krištolą, aiškiaregis pamatė margą kilimą – tokį, kokiu buvo išklotos kambario grindys. Tačiau geizeris juto kažkokį keistą dvilypumą. Jis padarė išvadą, kad kalbama apie porinį daiktą. Viešbučio šeimininkė patvirtino, kad buvo pavogti auskarai. Fon Burgui pavyko nustatyti vietą, kur jie paslėpti. Neužilgo buvo rastas ir žmogus, įvykdęs vagystę.

Fon Burgąs turėjo unikalius darbo metodus. Pavyzdžiui, jis pasiūlydavo klientams atsistoti šalia jo ir kartu stebėti krištolinio kiaušinio, kurį laikė savo rankose, paviršių. Būtent taip jis elgėsi, kai ieškojo anglės Merės Manei kūno. Ji buvo nužudyta traukinyje. Seansas, kurio metu buvo panaudotas krištolas, vyko nužudytosios namuose. Reportažas iš šio seanso spaudoje buvo paskelbtas 1905-ųjų m. rugsėjo 30 d. Nužudytosios moters artimieji, įdėmiai žiūrėdami į krištolo kiaušinį, ant jo sienelės pamatė sceną, kurioje matėsi, kaip žudikas smogia aukai.

Vėliau artimieji prisiminė, kad vaizdai keitėsi tarsi kaleidoskope. Krištolo kiaušinyje jie matė įvairius epizodus – nusikaltėlis, sugriebiantis auką, iš vagono išmestas kūnas. Šiose scenose dvi aukos seserys nustebo, pamačiusios didelį šviesoforą, metantį šešėlį ant šalia važiuojančio traukinio. Fon Burgas pasakė, kad prie šviesoforo galėjo būti žmogus, kuris kažką daugiau žino apie nužudymo smulkmenas.

Gana greitai policijai pavyko surasti žmogų, kuris matė tragišką sceną, ir jį apklausė. Jo apklausos protokolas buvo pridėtas prie bylos. O nužudytosios merginos kūnas buvo rastas toje vietoje, kuri buvo matoma krištolo kiaušinyje.