• Meniu

  Copyright © Variousmag.eu - Įvairenybės iš viso pasaulio

  Reklama viršuje

  Slaptas Bohemijos giraitės klubas

  Variousmag
  2019 m. spalio 12 d., šeštadienis Last Updated 2019-10-12T20:06:11Z
  Įsivaizduokite stovyklą vidury gūdaus miško. Joje vyrai nesidrovi apsivilkti moteriškų drabužių arba visai išsirengti, atlieka mistines ritualines apeigas, nešvankiai juokauja ir šlapinasi kur pakliuvo.

  Pasirodo tokias iškylas jau daugiau nei šimtmetį rengia įvairus JAV politikai, bankininkai, verslininkai, bei jų svečiai iš viso pasaulio. Tai Bohemijos giraitės klubas.

  Šiam klubui priklausė arba dar priklauso visi respublikonų prezidentai nuo Herberto Hooverio, JAV valdžiusio 1929-1933 metais, laikų. Taip pat – kai kurie Baltuosiuose rūmuose šeimininkavę Demokratų partijos atstovai. Tik vyrams atvirame klube, galėtumėte sutikti JAV politikų ir verslininkų, kuriuos įprasta matyti Didžiojo aštuoneto susitikimuose ar Davose, Šveicarijoje, rengiamuose ekonomikos forumuose.

  Galėtumėte sutikti. Bet patekti čia, pasak buvusio JAV prezidento Richardo Nixono, sudėtingiau nei tapti Baltųjų rūmų šeimininku. Apie tai, kas iš tikrųjų dedasi privačioje giraitėje į šiaurę nuo San Francisko, beveik neperskaitysite žiniasklaidoje. Tikimybė spaudoje ar televizijoje išvysti vaizdinių šių susibūrimų įrodymų beveik lygi nuliui. Tad visai nenuostabu, kad per tiek laiko šie išskirtinių asmenų susitikimai jau spėjo apaugti įvairiais sunkiai tikėtinais gandais apie ten ant laužo aukojamus žmones, satanistines apeigas ir kitokias baisenybes.

  Nariai duoda tylos įžadus

  Bohemijos giraitės klubo narių susitikimas įvyko ir 2007 metais. JAV žiniasklaidoje šis įvykis sulaukė mažai dėmesio. Mat tie, kuriems nusišypsojo laimė patekti į neretai senų berniukų susibūrimu vadinamą klubą, duoda amžinos tylos įžadus. Paklausti, kas kasmet liepos mėnesį dedasi sekvojų girioje, buvę JAV prezidentai, didelių verslo bendrovių vadovai, menininkai ir kitų šalių premjerai atsitveria mirtinos tylos siena.

  Ironiška, kad klubas, kurį 1872 metais įkūrė penki San Francisko žurnalistai, jau seniai nebeprieinamas eiliniams žiniasklaidos darbuotojams. Nuo to laiko patekti į Bohemijos giraitės klubo susitikimus pavyko vos trims žurnalistams. Kiekvienas jų gali pasidalyti sava tokios neeilinės patirties istorija. Pavyzdžiui, vienas jų neapsiėjo be raminamųjų, o antram viskas baigėsi atleidimu iš darbo.

  Žurnalistui pavyko patekti

  1989 m. verslininku iš Niujorko apsimetęs žurnalo „Spy“ („Šnipas“) žurnalistas Philipas Weissas sugebėjo patekti į Bohemijos giraitės klubo susitikimą. Tą kartą žurnalistui pavyko išvysti visiškai kitokį tuometinio JAV prezidento Ronaldo Reagano, buvusio valstybės sekretoriaus Henry Kissingerio ir kitų aukštų politikų bei verslininkų veidą. Prasmukti į privačių saugos tarnybų saugomą 11 kvadratinių kilometrų ploto giraitę padėjo užkardų spragas nurodę vietos gyventojai.

  Tačiau neatskleisti savo tapatybės vietoje, kurioje aukščiausi šalies asmenys laido nešvankius juokelius apie antrąjį galą ir moteris, nuo pat ankstyvo ryto vaišinasi alkoholiniais gėrimais, pasirodė kur kas sudėtingesnė užduotis.

  Būti tokiam klube pavojinga

  Baimė būti demaskuotam ir miške tvyranti atmosfera gali priminti scenas iš garsiojo Stanley Kubricko filmo „Plačiai užmerktos akys“ („Eyes Wide Shut“). Šioje juostoje Tomo Cruise’o įkūnytas herojus prasmunka į itin slaptą vakarėlį, kuriame kaukėmis ir kostiumais besidangstantys elito atstovai mėgaujasi nežabotos aistros akimirkomis ir dalyvauja tiktai jiems vieniems suprantamose apeigose.

  „Galbūt jūs giminystės ryšiais susijęs su garsiuoju bohemiku (taip vadinami klubo nariai. – G.P.) Jacku Weissu?“ – tokį klausimą iš vieno klubo nario kartą išgirdo Ph.Weissas. „Ne, bet daug apie jį girdėjau ir tikrai norėčiau su juo susipažinti“, – atsakė savo tikruoju vardu prisistatęs, bet verslininku apsimetęs žurnalistas. „Tai neįmanoma – jis miręs!“ – sušuko klubo narys ir įtartinai pažvelgė į žurnalistą.

  Žurnalistui stovykloje pavyko išbūti visas 17 dienų, kiek ir trunka kasmetiniai elito narių susitikimai. Tačiau jis prisipažino visą tą laiką jautęsis taip, lyg bet kurią akimirką turėtų sprukti, gėręs raminamuosius vaistus, kuriuos vartoja scenos baimę įveikti norintys aktoriai. O štai „People“ korespondentas Dirkas Mathisonas toje giraitėje sutiko vieną iš šį žurnalą leidžiančios bendrovės „Time Warner“ vadovų. Šis žurnalistui ne tik uždraudė rašyti straipsnį apie slaptą klubą, bet ir atleido jį iš darbo.

  Rūpesčių deginimo ritualas

  Kiekvienais metais Bohemijos giraitės klubo susitikimai prasideda apeiginiu ritualu, kurio metu sudeginamas medinis talismanas – pelėda.

  Ritualą, vadinamą „Rūpesčių sudeginimas“, atlieka ilgomis sutanomis vilkintys deglais nešini vyrai. Jis simbolizuoja tai, kad giraitėje klubo nariai palieka visus išorinio pasaulio rūpesčius. Šias apeigas supa daugybė neįtikėtinų gandų.

  Sąmokslo teorija

  Sąmokslo teorijų mėgėjai mėgsta pabrėžti, kad Bohemijos giraitėje sprendžiami svarbiausi šalies ir net pasaulio klausimai. Svečių teisėmis čia yra lankęsi Didžiosios Britanijos premjerai Johnas Majoras, Tony Blairas, karalienės Elizabeth II vyras Edinburgo kunigaikštis Philipas.

  Slaptai Bohemijos giraitėje viešėjo ir buvęs Vokietijos kancleris Helmutas Schmidtas bei jo kolega prancūzas Michelis Rocard’as. Bohemijos giraitės šūkis yra eilutė iš britų dramaturgo Williamo Shakespeare’o kūrybos: „Tinklą audžiantys vorai čia neateina“. Kalbama, kad būtent čia 1942 metais buvo sumanytas vadinamasis Manheteno projektas, kurio tikslas buvo sukurti atominę bombą.

  Klubo susitikimai laikomi idealia vieta ieškoti rinkimų kampanijos rėmėjų. Pasakojama, kad į Bohemijos giraitėje susirinkusius svečius tuometinis prezidentas G.Bushas kartą kreipėsi taip: „O dabar, džentelmenai, noriu paklausti, kaip galėtumėte padėti mano sūnui tapti 43-iuoju JAV prezidentu?“.
  Komentarai

  Tampilkan

  Naujausi įrašai

  Versijos

  +